Monochord
Monochord

Anke Pan

Anke Pan

Anke Pan urodziła się 31 marca 1993 roku w Mülheim an der Ruhr (Niemcy). Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 4 lat, a w wieku 7 lat wykonała swój pierwszy koncert fortepianowy z orkiestrą. Wkrótce została przyjęta do Pre-College w Kolonii i studiowała u prof. Pierre-Laurenta Aimarda, a później u prof. Ilji Schepsa, kontynuując swój rozwój muzyczny i dojrzewanie artystyczne. Od tego czasu była laureatką wielu stypendiów i występowała w międzynarodowych mediach.

Jest laureatką pierwszych nagród na kilku międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. Steinway-Klavierspiel-Wettbewerb w Hamburgu i Rotary-Wettbewerb w Essen oraz „Euro-Asia Festival” w Trossingen. Ostatnie nagrody zdobył na Konkursie Pianistycznym w Enschede, Konkursie Muzyki Romantycznej w Lancaster i Konkursie Alion Baltic Festival w Estonii (2017). W 2010 roku jako najmłodsza przyjęta uczestniczka i jedyna z Niemiec wystąpiła na Konkursie Chopinowskim w Warszawie.

Występowała m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Lichtensteinie, Chorwacji, Polsce i USA, koncertując także z orkiestrami takimi jak Orkiestra Symfoniczna z Torunia i Soliści z Zagrzebia.

Anke jest stypendystką takich fundacji jak „Deutsche Stiftung Musikleben”, „Musik und Jugend” z Liechtensteinu i „Rotary-Club” z Akwizgranu.

Od 2009 roku nagradzana jest tytułem „Steinway Young Artist”.

Albumy artysty: