Monochord
Monochord

Kamil Borkowski

Kamil Borkowski

Jego edukacja muzyczna w całości wiąże się z rodzinnym miastem – Warszawą, gdzie ukończył z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. Emila Młynarskiego oraz Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Zenona Brzewskiego. Nad jego rozwojem pianistycznym czuwały Marzena Jasińska, prof. Alicja Paleta-Bugaj oraz prof. Elżbieta Karaś-Krasztel.

Na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina uzyskał dyplom licencjata w klasie fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego oraz tytuł magistra pod kierunkiem prof. Piotra Palecznego. W 2021 roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej.

Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów muzycznych. Pracował z takimi artystami, jak Waldemar Andrzejewski, Philippe Giusiano, Lee-Kum Sing, Krzysztof Jabłoński, Pavel Gililov, Jacques Rouvier czy John Perry. Koncertował w Polsce i za granicą. Występował m.in.: w Austrii, krajach Beneluxu, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, we Włoszech, na Słowacji, Ukrainie oraz Węgrzech.

Kamil Borkowski jest laureatem wielu nagród w polskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, zarówno solowych, jak i kameralnych. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009).


Albumy artysty: