Monochord
Monochord

Krzysztof Moskalewicz

Krzysztof sesja

Krzysztof Moskalewicz-Biografia: Polski planista Krzysztof Moskalewicz jest artystą wszechstronnym w swoim repertuarze muzycznym i docenia możliwość głębokiej komunikacji za pośrednictwem muzyki. Występował jako solista i kameralista w wielu prestiżowych miejscach, m.in. w Barbican Hall, Wigmore Hall, Milton Court Concert Hall, Birmingham Town Hall, Palacio de Festivales de Santander, Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie oraz w innych salach w całej Europie, w Japonii | Stanach Zjednoczonych. Krzysztof występował również jako solista z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej, Radomską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną Państwowej Szkoły Im. Fryderyka Chopina. 

Pianista brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych na całym świecie. Uczestniczył w Aspen Music Festival and School w Kolorado. Współpracował z Maestro Thomasem Adèsem na Międzynarodowym Seminarium Muzyków w Prussia Cove | Christianem Blackshawern na Hellensmusic Festival. Występował również na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej Harmos w Casa di Musica w Porto, na 17. Encuentro de Música y Academia de Santander oraz Bachowskim Festiwalu w Lipsku. Jego występy w sezonie 2018/2019 obejmowały recital solowy w londyńskim St. Martin-in-the-Fields, a następnie wykonanie Koncertu fortepianowego Rachmaninowa w kościele St. John’s w Waterloo, Rok później, po londyńskim debiutanckim recitalu dia The Chopin Society UK, nagrał niezwykły recital na osobistym fortepianie Chopina marki Pleyela, na którym powstały niektóre z ostatnich utworów kompozytora. Krzysztof rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku siedmiu lat u Renaty Lasockiej. 

Byt laureatem nagród na ogólnopolskich konkursach pianistycznych. W 2011 roku ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną Im. Fryderyka Chopina w Warszawie (w klasie Joanny Kurpiowskiej. W 2017 roku zdobył tytuł magistra z wyróżnieniem w Guildhall School of Music & Drama (studia pod kierunkiem Ronana O’Hory) oraz otrzymał stypendium Gulldhall Artist Fellowship. Ukończył również studia podyplomowe (Professional Diploma) w Royal Academy of Music, gdzie studiował u lana Fountaina. Krzysztof był laureatem kilku ważnych międzynarodowych konkursów pianistycznych, w tym International Brant Piano Competition w Birmingham, Christopher Duke International Piano Recital Competition w Londynie oraz Konkursu Planistycznego im. Ludwika Stefańskiego w Płocku

https://www.krzysztofmoskalewicz.com/

Albumy artysty: