Monochord
Monochord

Rafał Mokrzycki

Rafał Mokrzycki

Polski pianista, zwycięzca Valletta International Piano Competition na Malcie (2017), wielokrotnie nagrodzony na innych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, gdzie kształcił się pod kierunkiem Elżbiety Karaś, Jerzego Sterczyńskiego i Avedisa Kouyoumdjiana.

Artysta prowadzi ożywioną działalność koncertową zarówno jako solista, jak i kameralista. Wyjątkowe miejsce w jego pracy twórczej zajmuje muzyka Fryderyka Chopina, czemu dał wyraz w swojej debiutanckiej płycie „Magical Chopin”. Druga płyta Rafała Mokrzyckiego, zatytułowana „Night Songs” i wydana w 2021 roku jest muzyczną podróżą przez nocny krajobraz. Artysta dokonał na niej przeglądu nokturnów kompozytorów z różnych stron świata i różnych epok.

Rafał Mokrzycki występował wielu filharmoniach i salach koncertowych w Polsce, a także w Japonii, Chinach, Holandii, Niemczech, Austrii, Czechach, Rumunii, Albanii, Włoszech, na Łotwie i na Słowacji.

https://www.rafalmokrzycki.com/

Albumy artysty: